minilekce psaní 3

16. listopadu 2008 v 21:46 |  čteme a píšeme persky
Nyní se naučíme další tvar písmen, u kterého nás čekají jen dvě písmena. Tato písmena se však vyznačují jednou zvláštností - nemají středovou formu! Pokud jsou uprostřed slova, tak se napíše jejich koncová forma a následující písmeno začne formou počáteční (nebo samostatnou, pokud žádné další nenásleduje) - to si prostudujete na příkladech, které budou zvláště u těchto písmen velmi důležité. Nyní se podívejte, která písmena to jsou:

A nyní se podíváme na jejich formy:

Tato písmena mají pouze koncovou a samostatnou formu, žádná prostřední ani začáteční neexistuje. Co to znamená? Jednoduše to, že na tato písmena se nemůže žádné jiné přímo napojit. Tato písmena se spojují jen zprava, ale zleva se s žádným písmenem nespojí. Podívejte se nejprve na příklady koncového tvaru:

Vidíte, že pokud jsou nakonci slova tak nevzniká žádný problém, co ale když jsou na začátku slova? Jak se napojí další písmeno, když tato písmena nemohou být spojená zleva? Podívejte:

Vidíte, že když jsou tato písmena na začátku slov, tak další písmeno začíná počáteční formou. A to je vše! Nic složitého na tom není… A nyní se můžete podívat, jak se tato písmena napojují uprostřed slov (zprava jsou spojená, zleva ne):

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 من می دانم. من می دانم. | 10. ledna 2010 v 19:28 | Reagovat

من می دانم.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.