minilekce psaní 2

16. listopadu 2008 v 19:17 |  čteme a píšeme persky
Ve druhé minilekci psaní a čtení se naučíme další sestavu písmen - tentokrát ale nevím, jak bych nazval jejich základní tvar (v minulé lekci jsem tvar přidobnil k lodičce) ale tento tvar opravdu nevím k čemu přirovnat. Podívejte se nejprve, jaká písmena nás čekají v této lekci:U těchto písmen je trochu složitější tvoření počáteční, středové a koncové formy než tomu bylo u předchozích "lodiček". Podívejte se na první z těchto písmen:Toto písmeno čteme jako české H. Zkuste si ho procvičit a psát tato "slova" (ve skutečnosti nic neznamenají, jde jen o nácvik psaní a čtení):


Procvičujte, procvičujte. Vymýšlejte si i svoje vlastní kombinace písmen a pak se naučte další písmena, která mají stejný tvar, ale liší se tečkama, které určují jejich výslovnost…Toto písmeno čteme jako české ve slově džem.


Toto písmeno čteme jako české Č.


Toto písmeno má trochu těžší výslovnost pro nás jako pro Čechy. Čte se totiž jako chrchlavé, chrčivé, hrčivé, důrazné CH. Někdy se takové ch vyslovuje i v němčině. Jinak ale toto chrčivé ch můžete slyšet i v arabštině, urdštině, hindštině, paštštině a jiných orientálních jazycích. Pokud nemáte tušení jak takové ch zní, tak si ho poslechněte někde na youtube nebo si řekněte někomu kdo ho umí vyslovit. 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.